غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

جمعه01192018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه جستجو و نجات جستجو و نجات گزارش حوادث غار

حادثه در غار گل زرد- دماوند

یک گروه 16نفره از غارنوردان تهران روز گذشته راهی غار گل زرد می شوند که متاسفانه یکی کوهنوردان بعد از مدتی غارنوردی به علت خستگی وفشار هوا دچار افت فشار شده وتوسط برانکارد از طرف هلال احمر وتوسط همنوردان به بیرون منتقل می‌شود

مطالعه بیشتر...

گزارش حادثه غار پریان از زبان مصدوم

به آرامی چشمهایم را باز میکنم صدای گنگ و نامفهوم مجید را میشنوم ظاهراً دارد مرا دلداری میدهد و همزمان زخم پیشانی ام را پانسمان می کند. کوله پشتیها را خالی میکنند و مرا روی آنها میخوابانند . مجید از من میخواهد انگشتهای پایم را تکان بدهم حالا هوشیاریم بهتر شده است.

مطالعه بیشتر...

گزارش عملیات امداد و نجات غار در بلغارستان

در تاریخ سوم دسامبر 2010 در ساعت 20:30 دقیقه یک گروه 7 نفره متشکل از 4 غارنورد 2 دختر نوجوان کوهنورد و یک کودک 11 ساله، وارد طولانی ترین غار بلغارستان شدند؛ طول این غار بیش از 18 کیلومتر است، پیچ و خم های پیچیده در 7 سطح مختلف دارد و 8 جریان مختلف فعال در آن موجود است.

مطالعه بیشتر...

گزارش کامل امداد در غار پریان

مشغول آماده کردن تجهیزات و وسایل سفر بودیم که با تماس آقای ریاحی از حادثه ی غار با خبر شدیم به این صورت که تیم 5 نفره متشکل از آقایان احسان ناجی ,مجید زراوندی و علی خوانساری و خانم ها طیبه مقدس و زهره یارمحمدی برای عکاسی به غار پریان رفته اند و در جریان نورپردازی آقای ناجی از ارتفاعی حدود 8 متر سقوط کرده و دچار آسیب می شود به نحوی که ادامه ی کار و حتی بازگشت بدون تیم امدادی قوی تقریبا غیرممکن می شود .

مطالعه بیشتر...

گزارش امداد و نجات در غار هامپوییل

درمورخه 14/3/1393 ساعت 18 آقای تقی اصغروند، مسئول امداد و نجات هیئت کوهنوردی شهرستان مراغه و عضو فعال این انجمن در شهرستان مراغه طی تماسی با آقای ابراهیم بیرامیان مسئول دفتر انجمن غار و غارشناسی استان آ . شرقی، خبر و جزئیات حادثه را می دهند.

مطالعه بیشتر...

برنامه غوص 60 متری در سهولان و حادثه آن

گزارش عملیات شکستن رکورد عمق غواصی در غار ایران توسط آقای اصغری و ماوقع حادثه پیش آمده به زبان ایشان

مطالعه بیشتر...