غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

سه شنبه01162018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه پروفایل پروفایل

بانوی غارنورد در گفت‌وگو با خط زندگی: ورزش برای خانم‌ها، ضرورت است نه تفنن

قدس/ زندگی/ مریم احمدی شیروان: «سارا عدالتیان» ۳۵ سال دارد و مشهدی است. او کارشناس ارشد فیزیک حالت جامد و ورزشکاری نام آشنا در میان ورزشکاران زن کشور است. عدالتیان ضمن تدریس فیزیک در دانشگاه، به ورزش‌های مختلفی هم پرداخته است؛ از ژیمناستیک و شنا بگیرید تا دو و میدانی و تکواندو. رشته اصلی او البته کوهنوردی و غارنوردی است. سارا عدالتیان یکی از پرافتخار ترین زنان غارنورد کشور است.

مطالعه بیشتر...

فراخوان پاک‌سازی غارها

به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه غارنوردی و غارشناسی این فدراسیون در نظر دارد به منظور فرهنگ‌سازی و آموزش غارپیمایان در یک همکاری مشترک اقدام به پاکسازی برخی از غارهای کشور نماید. 

مطالعه بیشتر...

دکترعبدالکریم قریب پدر علم زمين ايران

دکترعبدالکریم قریب در مدت 50 سال کار موفق به ترجمه ، تالیف و چاپ 430 مقاله و 30 کتاب در زمینه علم زمین شناسی شد تا جایی که به واسطه تألیف ها و ترجمه های متعدد به پدر علم زمین شناسی ایران شهرت یافته است... و ریاست کمیته غار شناسی ایران از جمله فعالیت های دکتر قریب است. 

مطالعه بیشتر...

درمان بیماری تنفسی در غار نمک (عکس)

کودکانی که ازبیماری تنفسی رنج میبرند،به یک غار نمک درعمق420متری درشهرسولیگورسک بلاروس میروندکه بین لایه هایی ازپتاسیم ونمک واقع شده است.

مطالعه بیشتر...

تاریخچه غارنوردی به روایت سایت غارهای ایران

هرقدر هم كلمه غار، غارنوردی و غارشناسی در زندگی مردم، مأنوس نباشد و توجه اكثريت قريب به اتفاق جامعه به اين پديده های طبيعی و شگفت انگيز فقط به ابعاد، تاريكترين تاريكی ها معطوف گردد، هر قدر هم ساليان، سال كوهنوردان و علاقمندان بی توجه به رازهای نهفته و درون غارها، گذرا و بی تفاوت به بازديد آنها بروند و اقدامی جهت شناسايی زوايای نامكشوفشان به عمل نياورند، باز بايد اميدوار بود، از هر صد تن يا بيشتر بالاخره نفراتی معدود، آستين بالا زنند و در راه كشف مظاهر اولين تمدن های انسان ها در ظلمات مطلق بكوشند. 

مطالعه بیشتر...

زير مجموعه ها