غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

جمعه01192018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه رویدادها رویدادها و کنگره ها رویدادهای داخلی

برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت از غارها ، استان گیلان

دفتر انجمن غار و غارشناسی ایرانیان در استان گیلان کار گاه آموزشی حفاظت از غارها را با محوریت غارهای استان گیلان در تاریخ 22 / 7 / 94 ساعت 19 برگزار می کند .

مطالعه بیشتر...

گزارش خوانی اکتشاف عیق‌ترین غار ایران؛ «جوجار» / چهارشنبه 22 مهر

گزارش خوانی اکتشاف عمیق‌ترین غار ایران؛ «جوجار» / چهارشنبه 22 مهر 94 از ساعت 16:30 الی 19 / آدرس: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 18، ساختمان مرکزی شرکت ارتباطات زیرساخت، طبقه اول، سالن شهید نصرالهی. 

مطالعه بیشتر...

«سی و سومین گردهمایی علوم زمین» با موضوع «غارشناسی»/ 3 و 4 اسفند 93

بنا بر گزارش رسیده؛ یکی از موضوعات سی و سومین گردهمایی علوم زمین در سالجاری «غارشناسی» خواهد بود. این گردهمایی در تاریخ 3و 4 اسفند ماه در سازمان زمین شناسی برگزار میگردد . مهلت ارسال مقالات به ابن گردهمایی تا تاریخ هشت بهمن ماه تمدید شده است.

مطالعه بیشتر...

فراخوان مقاله براي همايش ملي زمین شناسی استاد دكتر عبدالكريم قريب

دبیر همايش ملی استاد دكتر عبدالكريم قريب- بنيانگذار دانشگاه اراك و پدر علم زمين شناسي ايران، این همایش 15 مهرماه سال جاری با حضور صاحب نظران و علاقمندان اين حوزه در دانشگاه اراک برگزار می شود.

مطالعه بیشتر...

همایش تجلیل از فعالین روز غار پاک با حضورخانم ابتکار

این برنامه درتاریخ دوم بهمن ماه جاری ازساعت هشت صبح لغایت پنج بعدازظهر درسالن اجلاس  ساختمان اصلی سازمان حفاظت محیط زیست واقع دربلوار حکیم ، پارک پردیسان برگزار خواهد شد.

مطالعه بیشتر...

اکسپیدیشن بین المللی جستجو - اکتشاف و نقشه برداری غار(خراسان رضوی )

اکسپیدیشن بین المللی جستجو- اکتشاف و نقشه برداری غار توسط انجمن غار و غارشناسی ایرانیان استان خراسان رضوی و باشگاه غارنوردی کاوشگران مشهد با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و هیئت کوهنوردی خراسان رضوی با حضور غارنوردان و غارشناسانی از کشورهای ایران، بلغارستان، رومانی و لهستان برگزار می گردد.

مطالعه بیشتر...

تمدید مهلت ارسال اثر به دوسالانه عکس غار

به درخواست تعدادی از عزیزان عکاس که موفق نشدند دربازه زمانی اعلام شده عکسهای خویش را لود نمایند بدینوسیله تاریخ ارسال عکس تا  پایان روز 25 دیماه 1393 و تاریخ داوری 30 دیماه 1393 تمدید گردید.

مطالعه بیشتر...

همایشی برای بزرگترین غار دست ساز ایران برگزار می شود

همایش «سنگ اشکن» بزرگترین غار دست ساز ایران روز ۲۶ شهریور ماه در جهرم برگزار می شود.

مطالعه بیشتر...

گزارش برنامه‌های «اکسپدیشن غار مورجا - ترکیه»و«اکتشاف غار جوجار- فلات پراو»

زمان: شنبه ۱۳ دی ۹۳ از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۰
مکان: تهران - پارک قیطریه - فرهنگسرای ملل - سالن آمفی تئاتر

مطالعه بیشتر...

برگزاری اولین مرحله اردوی غارنوردی

به آگاهی مي‌رساند؛ کارگروه غارنوردی و غارشناسی این فدراسیون در نظر دارد با همکاری و تعامل هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان آذربایجان شرقی و قزوین و نظارت این کارگروه، به منظور استعدادیابی غارنوردی در سطح کشور و در راستای برگزاری اکسپدیشن‌های داخلی و خارجی سه مرحله این اردوها را در دو بخش آقایان و بانوان برگزار نماید ... 

مطالعه بیشتر...

فراخوان دومین دوسالانه عکس غار

دو سالانه عکس غار در ایران که دو سال پیش با همت انجمن غاروغارشناسی  فعالیت خود را با رویکرد حفاظت و  زیبایی شناسی غارها  به عنوان موضوع اصلی برای رقابت عکاسان انتخاب نموده بود ، امسال قراراست با استفاده از تجربیات گذشته نمایشگرآثار عکاسانی باشد که دل به ژرفناهای تاریک و نمور غارها سپرده اند . آخرین مهلت ارسال آثار: 15 دیماه  ۹۳ /  انتخاب و داوری آثار: 25 دیماه ۹۳/  برگزاری نمایشگاه: نیمه اول بهمن ماه ۹۳

مطالعه بیشتر...

فراخوان نهمین همایش سراسری غارنوردان ایران

انجمن غاروغارشناسی ایران با میزبانی بخش غارنوردی گروه کوهنوردی فراز رشت برگزار می نمایند: نهمین همایش سراسری غارنوردان و غارشناسان ایران ( استان گیلان - شهر منجیل )

با حمایت و همکاری :   هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گیلان، شورای شهر و شهرداری  منجیل، هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهر منجیل تاریخ برگزاری 25 و 26 اردیبهشت 1394

مهلت ثبت نام :  تا سه شنبه 22/2/1394

مطالعه بیشتر...

سی سومین گردهمایی ملی علوم زمین

زمان شروع ارسال مقاله: 25 شهریورماه 93/  پایان مهلت ارسال مقاله: 21 دی ماه 93/  اعلام نتایج داوری: 25 بهمن ماه 93/  زمان برگزاری همایش: 4 تا 6 اسفند ماه 93

وب سایت سی و سومین گردهمایی علوم زمین 

http://33ngs.conference.gsi.ir

مطالعه بیشتر...

آغازثبت نام کاندیدهای عضویت درسومین دورهیات مدیره انجمن غاروغارشناسی ایرانیان

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – دومین دور هیات مدیره انجمن غار و غارشناسی ایرانیان در حال پایان اردیبهشت به کار خود پایان می‌ٔدهد که فعالیت‌هایی از جمله پاکسازی غارها در روز غار پاک، معرفی غارها به منظور حفاظت از آنها، توسعه گردشگری غار و ... را در کارنامه خود رقم زدند.

مطالعه بیشتر...

گروه غارنوردان البرز برگزار می کند: جلسه آشنایی با غارشناسی

گروه غارنوردان البرز برگزار می کند: جلسه آشنایی با غارشناسی- کرج- 6 آذر 1393 

مطالعه بیشتر...

فراخوان هشتمین همایش سراسری غارنوردی و غارشناسی+خبر تکمیلی

هشتمین همایش  درروزهای پنج شنبه 27 و جمعه 28 فروردین ماه برگزار خواهد شد .

·        گردهمایی وتجدید دیداردوستان

·        تمرین و آمادگی جسمانی وامدادهای انفرادی  

·        آموزش و تبادل تجربیات علمی غارشناسی

·        هماهنگی نقشه برداران و کاربا سیستم دیجیتال

·        یکسان سازی اهداف حفاظتی ازغارها وپیگیری های انجام شده

·        بازدید از یخ های فصلی غار یخ مراد

 

مطالعه بیشتر...

دومین کنگره بین المللی زمین شناسی کاربردی- اردیبهشت 1394- مشهد

دومین کنگره بین المللی زمین شناسی کاربردی در اردیبهشت 1394 در شهر مشهد برگزار می گردد. هدف اصلی این کنفرانس پیشرفتهای اخیر در علوم زمین و رشته های وابسته می باشد. برگزاری کنفرانس بعهده دپارتمان زمین شناسی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد می باشد.   

مطالعه بیشتر...

اطلاعیه کارگاه آموزشی عکاسی غار (توسط مدرسان فرانسوی)

به آگاهی علاقه‌مندانی که جهت شرکت در کارگاه آموزشی عکاسی غار (توسط مدرسان فرانسوی) پیش‌ثبت‌نام نموده‌اند، می‌رساند؛ این دوره از تاریخ 25 تا 29 فروردین ماه سال 1394 (به مدت 5 روز) به شرح زیر برگزار خواهد شد ...

مطالعه بیشتر...

فراخوان بیست و دومین همایش بلورشناسی و کانی شناسی ایران 8 تا9 بهمن ماه 1393

این همایش در راستای تبادل نظر پژوهشگران و متخصصین و آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و عملی در زمینه بلورشناسی، کانی شناسی و گوهرها در ایران و جهان برگزار می گردد. از کلیه اساتید- پژوهشگران و صاحبان اندیشه و دانشجویان علاقمند جهت شرکت در این همایش دعوت بعمل می آید

مطالعه بیشتر...

فراخوان پاکسازی غار کرفتو توسط فعالان مردمی

سنندج - ایرنا - همیاران طبیعت و فعالان اجتماعی استان کردستان روز 14 اسفند به پاکسازی و آماده سازی غار کرفتو در دیواندره می پردازند.

مطالعه بیشتر...

برگزاری همایش پاکسازی به مناسبت «روز غارهای پاک»

با توجه به ثبت روز ۴ مهر ماه به عنوان روز غارهای پاک، به آگاهی می‌رساند؛ بخش غارنوردی این فدراسیون با هماهنگی کارگروه حفظ محیط کوهستان و در یک همکاری مشترک با کارگروه غارشناسی استان، اقدام به برگزاری همایش پاکسازی در این زمینه نموده است.

مطالعه بیشتر...