غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

سه شنبه01162018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه غارها غارهای ایران و جهان غارهای جهان

غار فینگالز-اسکاتلند

غار فینگالز (Fingal’s Cave)  در جزیره ای به نام استافا (Staffa)  در نزدیکی سواحل اسکاتلند واقع است. 

غار هان سونگ دونگ- ویتنام-بزرگترین غار جهان

غار سون دونگ (به ویتنامی: Hang Sơn Đoòng به‌معنای غار رود کوهستانی)، غاری است در پارک ملی فونگ نها-که بانگ در استان کوانگ‌بن در کشور ویتنام که در نزدیکی مرز این کشور با لائوس قرار دارد و رود زیرزمینی پرشتاب و بزرگی از درون آن می‌گذرد.

AJANTA و Ellora دیدنی ترین غارهای هند

AJANTA و Ellora دو غار سنگی در هند هستند که مربوط به ۳ دین بودائی، هندو و جین که رایج ترین ادیان در بین هندی ها هستند می باشند. این غار ها با اینکه از هم حدود ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارند ولی باهم جزء زیباترین بناها و غار های تاریخی جهان از لحاظ معماری و نقاشی و حکاکی بر روی سنگبه حساب می آیند

غار اصحاب کهف

درباره مکان غاری که اصحاب کهف در آنجا پناهنده شدند و از نظرها غایب گشتند، دیدگاه‌های مختلفی مطرح شده است

غار شووه (غاری با آثار هنری 36 هزار ساله)

 غار شووه در منطقه آردش در جنوب فرانسه و در دامنه کوه واقع شده است. این غار در سال 1994 توسط ۳ نفر از غارنوردان به نام «ژان ماری شووه»، «کریستین هیلر» و «الییت برونل» کشف شد. 

غار باستانی رید فلوت-چین

غار باستانی رید فلوت با قدمت 180 میلیون سال یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر گویلین در استان گوانگزی چین است و در طول 1200 سال گذشته یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری چین بوده است.

عجیب ترین‌ شگفتی ها در زیر زمین!

در زیر زمین، درست در زیر پای انسان ها، عجایب طبیعی یا ساخته دست بشری وجود دارند که آدم از دیدنشان دهانش باز می ماند. به طور مثال، معدن چی های مکزیکی در حین کار در زیر زمین به جایی رسیدند که پر بود ار کریستال های یخ که هر کدام ارتفاعی برابر با آپارتمان های چند طبقه دارند.

غار شیطان سیاه-کاشکولاک- سیبری

در شیب کوه « کاشکولاک» واقع در سیبری جنوبی در خاک جمهوری «خاکاسی» غاری وجود دارد که از اعتبار بدی برخوردار است و بومیان آن را « غار شیطان سیاه» می نامند و معتقدند که یکی از وحشتناک ترین جاهای روی زمین است.

غار هاي وايتومو گلوورم(نیوزلند)

در كشور نيوزلند غار هايي به نام وايتومو گلوورم در نزديكي شهري با همين نام قرار دارد.

غار زیبا و افسانه‌ای در لبنان- باتارا

آبشار باتارا جورج (Baatara Gorge Waterfall) یا «شکاف های پل مانند» در تنورین لبنان، طی میلیون ها سال و در نتیجه ذوب برف کوه لبنان شکل گرفته است. ارتفاع آبشار 250 متر است و بر کوهی از سنگ آهک (به قدمت 160 میلیون سال) جاری است.

غارهای نیا در مالزی

غارهای نیا (Niah) نام یک مجموعه غار زیبا در منطقه میری (Miri) در ایالت ساراواک (Sarawak) واقع در شرق مالزی است.

غار کاشکولاک-سیبری جنوبی

در شیب کوه « کاشکولاک» واقع در سیبری جنوبی در خاک جمهوری «خاکاسی» غاری وجود دارد که از اعتبار بدی برخوردار است و بومیان آن را « غار شیطان سیاه» می نامند و معتقدند که یکی از وحشتناک ترین جاهای روی زمین است.

غار آبی يعقوب

غار آبی يعقوب (Jacob's Well) در "ويمبرلي" تگزاس، يكي از خطرناك‌ترين نقاط روي زمين است. اين چاه كه نامش از روي انجيل برداشته شده، جان بيش از 8 نفر را گرفته است.