غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

جمعه01192018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه غارها

غارها

اطلاعات غارهای ایران و جهان به همراه نقشه ها

«غار کرفتو»، خانه امن الهه هراکلس

بر روی سردر ورودی یکی از اتاق‌های طبقه‌ی سوم غار کرفتو، کتیبه‌ای یونانی وجود دارد که در این کتیبه از «الهه‌ی هراکلس» یاد شده و در آن آمده است «این خانه هراکلس است، هرکس در آن وارد شود در امان است».

مطالعه بیشتر...

غار کرفتو بزرگترین غار باستانی ایران ومحصول مشترک انسان و طبیعت

غار کرفتو بزرگترین غار باستانی ایران که بخش هایی از آن دست کن است و این غار محصول مشترک انسان و طبیعت است و یکی از غارهای صخره‌ای دیدنی و منحصر بفرد می باشد.

مطالعه بیشتر...

غار کوگان- لرستان

منطقه لرستان، این غار در 45 کیلومتری جنوب خرم‌آباد و شرق شهرستان پلدختر واقع شده است.

مطالعه بیشتر...

کشف غاری زیبا در شهرستان جهرم استان فارس

شیراز - ایرنا - مدیر عامل باشگاه ورزشی شیراز جوان گفت: غارنوردان این باشگاه یک غار بسیار زیبا را در منطقه خفر از توابع شهرستان جهرم کشف کردند.

مطالعه بیشتر...

غار «مَر دُزان»- کرمانشاه

منطقه کرمانشاه، «مَرِ دُزان» یا غار دزدان در ابتدای اراضی سنقرآباد شهرستان سنقر و کلیایی، در تنگ میان دارابگ قرار دارد.

مطالعه بیشتر...

غار نباتی نصرآباد،عروس غارهای استان یزد

غار ناشناخته نباتی نصر آبادبه عروس غارهای استان یزد مشهور است زیرا از لحاظ زیبایی و وجود ستون های بسیار زیبا و سخت و بارگاه های طبیعی ناشی از استلاگتیت و بلورهای گل کلمی ، در دالان های مختلف تغییر می کند بسیارجالب وبدیع می باشد.

مطالعه بیشتر...

غار «مَر کموتر»- کرمانشاه

غار کبوتر، غار سنگی و بزرگی است که در اراضی جنوبی روستای میان‌راهان و در کمرکوهی به نام کمرسیاه در شهرستان سنقر و کلیایی، کرمانشاه قرار دارد.

مطالعه بیشتر...

غار خرمنه سر- زنجان

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران  زنجان ؛غار خرمنه‌ سر از غارهای معروف استان زنجان ویکی از غارهای شش‌گانه در شهرستان طارم  است  که در فاصله 110 کیلومتری شهر زنجان و 22 کیلومتری آب‌بر مرکز این شهرستان قرار دارد. این غار زیبایی‌های آفریدگار خویش را با جلوه باشکوهش نشان می‌دهد.

مطالعه بیشتر...

غار «جوجار»

غار «جوجار» یکی از غارهای قدیمی و شگفت‌انگیز استان کرمانشاه است. غار جوجار در فلات شمالی «پراو» در قسمت شمال غرب قله «شاآودالان» در استان کرمانشاه قرار گرفته است.

مطالعه بیشتر...

زير مجموعه ها