غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

جمعه01192018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه علوم غار علوم مرتبط با غارها دیگر علوم غار

مطمئن ترین روش ذخیره سازی هیدروژن در غار نمکی

محققان به روشی نوین در ذخیره سازی هیدروژن و استحصال و بهره برداری از آن دست یافتند. به گفتهٔ آنان استفاده از منابع زیر زمینی مثل غار های نمکی و چاه های عمیقبسیار کارآمد تر منابع رو زمینی است.

مطالعه بیشتر...

پایان زنگ‌زدگی کتری‌ها با مدل الهام گرفته از رسوب غارها

محققان معتقدند یافته‌های جدید می‌توانند به ارتقای طراحی کتری‌ها و جلوگیری از زنگ‌زدن و آسان‌تر‌کردن فرآیند شستن آن‌ها کمک کنند. این دستاورد نشان می‌دهد چگونه مدل‌های ریاضیاتی پیچیده می‌توانند دارای کارکردهایی روزانه باشد.

مطالعه بیشتر...

ژئوتوریسم (زمين گردشگرى)

ژئوتوریسم گردشگری آگاهانه و مسئولانه در طبیعت با هدف تماشا و شناخت پدیده‌ها و فرایندهای زمین‌شناختی و آموختن نحوه شکل‌گیری و سیر تکامل آنها است (امری کاظمی 1388).

مطالعه بیشتر...

چگونگی رفتار با کوه نشینان

1 - در برخورد با روستانشینان ، عشایر و چوپان ها رعایت احترام و ادب را مد نظر داشته باشید . به ویژه در سلام دادن به ریش سفیدان همیشه پیش دستی نمایید . از آنجایی که این گونه افراد به کوه نوردان به چشم شهرنشینان و افراد با سواد نگاه می کنند ، انتظار رعایت آداب و معاشرت بیشتری را از طرف آنها دارند 

مطالعه بیشتر...

ژئوتوریسم

Geotourism) یکی از رشته های کردشگری وابسته به طبیعت است است که به معرفی پدیده های زمین شناسی به گردشگران با حفظ هویت مکانی آنها می پردازد. ژئوتوریسم از علوم مختلف زمین شناسی کمک می گیرد و علاقمندان به طبیعت و پدیده های زمین شناسی را برای بازدید از جاذبه های زیبای زمین دعوت می کند.

مطالعه بیشتر...