غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

جمعه01192018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه علوم غار علوم مرتبط با غارها دیرینه شناسی غار يک گونه جديد انساني در غاري در آفريقاي جنوبي کشف شد

يک گونه جديد انساني در غاري در آفريقاي جنوبي کشف شد

به گزارش شبکه خبری یورونیوز،گروهی از پژوهشگران آفریقای جنوبی ، از کشف گونه تازه ای از انسان خبر دادند که در یکی از غارهای این کشور پیدا شده است. این گونه جدید انسانی«هومو نالدی» نام گرفته است (نالدی در زبان سوتو به معنای ستاره است).

لی بگر Lee Berger دانشمندی که در پژوهش منجر به کشف این گونه انسانی شرکت داشته است در این باره گفت استخوان های مربوط به این گونه انسانی هنوز به طور دقیق معلوم نیست که به چه زمانی بر می گردد اما در غاری پیدا شده اند که دسترسی به آنها بسیار دشوار بوده است . بنابراین ممکن است این استخوان ها در یک مراسم تشییع جنازه به این غار انتقال داده شده باشند . البته انجام مراسم تشییع جنازه در انسان های اولیه مرسوم نبوده است. 
این پژوهشگر آفریقای جنوبی در این باره افزود، اینکه چنین گونه انسانی مرگ را قبول کرده است و جسد نزدیکان خود یا همنوعان خود را در یک جای امن نگه می داشته است، نشان می دهد او خود را متمایز از دیگر موجودات می دانسته است.
ظاهرا گونه انسانی که ما کشف کرده ایم هم تواناییهایی داشته است. 
به هر حال، با این کشف برخی از باورها و دانسته هایی که ما درباره تکامل بشر داریم، تغییر می دهد.
هومونادلی دارای ویژگی هایی است که آن را در زمره خانواده دور جنوبی‌کپی ها(Australopithecus)سرده(گونه) منقرض‌شده‌ انسان‌تباران ، بوده است. این سرده ویژگی‌های انسان‌وارانه داشته اند ولی گنجایش جمجمه‌شان کمتر از آن بوده است که انسان به شمار آیند.
اما هومونالدی دارایی برخی ویژگی هایی نیز هست که او را به انسان امروزی شبیه می کند. اینکه چگونه چنین چیزی ممکن است،پاسخ آن با پژوهش های بعدی مشخص خواهد شد. 

منبع: تهران / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی 1394/06/20