غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

سه شنبه01162018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه گزارش برنامه گزارش برنامه های داخلی و خارجی برنامه بین المللی

گزارشی از دو اکسپدیشن غارنوردی مشترک ایران و ایتالیا

در سال ۹۴ دو اکسپدیشن مشترک یکی در ایران و دیگری در کشور ایتالیا برگزار شد که حضور فعالانه اعضای کارگروه غارنوردی استان چهارمحال و بختیاری در این برنامه ها ستودنی است. - See more at: 

عمیق ترین غار دنیا در انتظار غارنوردان ایران

غار ورونیا عمیق ترین غار دنیا با عمق ۲۱۹۷ـ  متر که در کشور آبخازیا قرار دارد میزبان غارنوردانی از ۶ کشور روسیه ، ایران، آمریکا، اکراین ، استرالیا  و انگلستان میباشد.

۴ نفر از اعضا  این تیم را غارنوردان ایران به نام های آقایان: 

عبدالرضا ابراهیمی (کرمان) ، یوسف سورنی نیا (تهران) ، هیوا احمدی ( کردستان) ، امیر گودرزی (تهران) تشکیل میدهند.

گزارش دوره بین المللی امداد غار در کشور تونس

این دوره با حمایت فدراسیون غارنوردی اروپا به سرپرستی الکسی ژالوف غارنورد بلغارستانی در شهر زغوان، تونس برگزار گردید. اهمیت این دوره به علت حضور غارنوردانی از سه قاره اروپا، آفریقا و آسیا بود.

گزارش دوره بین المللی امداد غار بانوان در کشور اسلوونی

کشور جمهوری اسلوونی، واقع در جنوب اروپای مرکزی، امسال میزبان برگزاری اولین دوره امداد در غار برای بانوان بود. این دوره توسط مربی امداد غار اسلوونی، آلش اشتراتزر سازمان دهی شده و از سوی کلوپ غارنوردی دومژل برگزار و از سمت سازمان امداد و نجات غار اسلوونی و اداره امداد بحران و حفاظت شهری اسلوونی، مورد حمایت قرار گرفت. ارسال گزارش از سارا عدالتیان

 

گزارش اکسپدیشن غارنوردان ایران در لبنان 25شهریورالی 8 مهر1388

با توافقات به عمل آماده میان غارنوردان عضو اکسپدیشن بین المللی غارنوردیISEI2008 با غارنوردان لبنانی و حمایت انجمن کوهنوردان ایران، اتحادیه جهانی غارنوردی و ...یک برنامه مشترک میان غارنوردان ایران و لبنان از تاریخ 25 شهریور الی 8 مهرماه به مدت دو هفته برگزار گردید. 

گزارشی از اکسپدیشن‌های غارنوردی ایرانیان درکشور «اتریش»

گزارشی از فعالیت تیم‌های ایرانی حاضر در اکسپدیشن‌های غارنوردی انجام شده درکشور اتریش به میزبانی فدراسیون کوه نوردی لهستان  در مرداد 1393 را از طریق فایل پیوست دریافت و ملاحظه نمائید: ....

با تشکر از مهیار کفاش جهت ارسال خبر

سفر سایمون بروکس و شراره غازی به ایران و نقشه برداری از غارهای خراسان

سایمون بروکس غارنورد برجسته انگلیسی بهمراه شراره غازی غارنورد ایرانی مقیم انگلیس روز یکشنبه 29 آبان وارد نیشابور شده و بهمراه جمعی از غارنوردان نیشابور دو برنامه غارنوردی را اجرا نمودند.

گزارش اکسپدیشن 2013 ترکیه

با توجه به حظور پر رنگ ۲ نفر از اعضاء انجمن غار و غارشناسی ایرانیان)ابراهیم بیرامیان و مجید زرآوندی( در سال ۱۳۹۱ در کشور ترکیه سبب شد که کلوپ عارنوردی اوبریک ترکیه برای اجرای برنامه اکسپلورر خود در سال ۲۰۱۳ مجددا از انجمن غار و غارشناسی ایران ، دفتر تبریز دعوت به عمل آورد

گزارش دوره تخصصی امداد در غار با حضور مربیان فرانسوی

دوره تخصصی امداد و نجات در غار به میزبانی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در قرارگاه کوهستانی پلور و با حضور 31 شرکت کننده از استانهای تهران، کردستان، کرمانشاه، قزوین، البرز، اصفهان، خراسان رضوی و جمعیت هلال احمر برگزار گردید .

حضور اعضای انجمن در سومین سمپوزیوم بین المللی

حضور اعضای انجمن در سومین سمپوزیوم بین المللی لبنان   23  الی 25 سپتامبر 2011

 

گزارش غارنوردی در کشور چک منطقه Moravian Karst

در تاریخ 24 تیر (15 ژولای 2013) فرصتی پیش آمد تا در یک برنامه غارنوردی که از قبل ثبت نام کرده بودم، در کشور چک، شرکت کنم. این برنامه یک هفته قبل از شانزدهمین کنگره بین المللی غارشناسی برگزار گردید و غارنوردانی از سراسر دنیا در آن شرکت داشتند.