غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

جمعه01192018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه گزارش برنامه

گزارش برنامه

گزارشی از اکتشاف بیشتر در غار نزل / شهرستان چرام

به گزارش کارگروه غارنوردی و غارشناسی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی، پیرو درخواست هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کهگیلویه و بویراحمد، یک تیم 5 نفره از فدراسیون اعزام و به همراه 9 نفر از هیئت استان در تاریخ 25 اردیبهشت 94 به محل دهانه غار رفته...

مطالعه بیشتر...

برنامه اول پیمایش غار سرچشمه بهشهر

به علت اینکه سه روستا از آب داخل غار برای آشامیدن خود استفاده می کنند، دهانه اصلی غار با در نرده ای مسدود شده است که برای وارد شدن به داخل غار با پیگیری های دوست خوبمان امید اخوان با سازمان های دولتی متعدد، هماهنگی لازم به عمل آمده است .

مطالعه بیشتر...

گزارش اکتشاف غار در منطقه کوهستانی شاهو

بعد از هماهنگی های لازم با دکتر قربانی (دکترای ژئوموفولوژی)  در تاریخ ۱۸\۴\۹۴ تیم غارنوردان سنندج ساعت 11:50 دقیقه از سنندج به سمت کامیاران حرکت کرده و ساعت 13:30 با دکتر دیدار نموده و از طریق گوگل ارت مسیر و منطقه را بررسی نمود. 

مطالعه بیشتر...

گزارش شناسایی و گشایش غار دیوچاه داراب کوه

در جنوب و جنوب شرق شهرستان ساری چندین رشته فرعی از سلسله جبال البرز که جهت آن از شمال به جنوب ، متمایل به شرق است قرار دارد که یکی از مرتفع ترین این رشته کوه ها، داراب کوه (دارکوه) می باشد که مرز بین استان های مازندران و سمنان به حساب می آید. (داراب کوه در بین اهالی روستاهای ضلع غربی همانند روستای کوات ، آن را خداخرمن می نامند)

مطالعه بیشتر...

گزارش اولیه برنامه اکتشاف در انتهای غربی فلات پرآو

سالها در پی آن بودیم که بازدیدی جدی و عملی از قسمت انتهای فلات پرآو داشته باشیم.  امیدواریم که با تغییرات جدید انجام گرفته در هیات مدیره انجمن غارشناسی و نگاه پژوهشی اعضا محترم هیات مدیره ، اکتشاف در مناطق بکر و مستعد بیشتر گردد. در تیرماه سال جاری پس از چند مرحله اطلاع رسانی تعدادی از غارنوردان اعلام آمادگی نمودند تا در این برنامه شرکت نمایند، تمامی نفرات صبح روز پنجشنبه ۲۵ تیرماه خود را به کرمانشاه رساندند و برنامه آغاز گردید.

مطالعه بیشتر...

گزارش برنامه غارشناسان آکسفورد در ایران

در هفته گذشته ایران میزبان دوتن از دانشمندان دانشگاه آکسفورد لندن آقایان دکتر واسیل با ارسک با تخصص اقلیم شناسی و دکتر السترسیلوان با تخصص ژئوفیزیک و لزره شناسی بود.

مطالعه بیشتر...

گزارش پیمایش غار سم ، یادمان زنده یاد لیلا اسفندیاری

سومين غار عميق ايران در برنامه مشترک غارنوردان استان فارس ،یزد ، تهران و البرز از تاريخ 17 الي 20 تير 1394 پیمایش شد.این برنامه به مناسبت گرامیداشت چهارمین سالگرد پروازجاودانه زنده یاد لیلا اسفندیاری بانوی غارهای عمیق بود

مطالعه بیشتر...

پیمایش غار زیبای قلایچی با رویکرد حفاظتی توسط باشگاه غارنوردی کاوشگران مشهد

برنامه پیمایش غار زیبای قلایچی واقع در استان آذربایجان غربی و شهرستان بوکان با رویکرد حفاظتی و با حضور شش تن از اعضای باشگاه غارنوردی کاوشگران مشهد و انجمن غارشناسی ایرانیان استان خراسان رضوی، با راهنمایی دو نفر از غارنوردان بوکان و حضور یک غارنورد مهمان از استان فارس در تاریخ 26 تیرماه 1394 اجرا شد.

مطالعه بیشتر...

گزارش مانور امداد در غار با حضور غارنوردانی از کشور های ترکیه و ایران

به گزارش کارگروه غارنوردی و غارشناسی فدراسیون، مانور امداد در غار با حضور غارنوردانی از کشور های ترکیه و ایران  در غار بورنیک برگزار گردید ...

مطالعه بیشتر...

زير مجموعه ها