غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

پنج شنبه01182018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه اخبار غار اخبار غارهای ایران و جهان اخبار بین المللی غار ویکتوریای انگلیس موزه مجازی شد

غار ویکتوریای انگلیس موزه مجازی شد

تهران-ایرنا- باستان شناسان انگلیسی غار ویکتوریا و مجموعه استخوان های باستانی آن را به صورت یک موزه مجازی در آورده اند که بزودی در اختیار علاقه مندان به آثار باستانی قرار می گیرد.

خبرگزاری قطر دوشنبه از لندن گزارش داد که استخوان های باستانی غار یورکشایر شمالی، از جمله باقیمانده کرگدن ها، خرس ها و کفتارها (مربوط به بیش از یک قرن پس از کشف) در یک 'موزه مجازی' به نمایش گذاشته خواهد شد.
یک گروه از باستان شناسان سازمان 'دیگ ونچر' مسئولیت رایانه ای کردن این مجموعه منحصر به فرد را برعهده دارد.
برخی از این استخوان ها که در دره های شمال انگلستان پیدا شده اند بیش از یکصد هزار سال قدمت دارند. در آن زمان این وحوش در شمال انگلیس زندگی می کردند.
این غار سال 1837 هنگامیکه مردی با سگ خود در منطقه گردش می کرد پیدا شد. سگ مرد وارد سوراخی در تپه و ناپدید شد و از سوراخ دیگری بیرون آمد.
هنگامیکه کاوشگران محل را مورد جست وجو قراردادند اشیایی را با قدمت باستانی یافتند که این اشیا شامل جمجمه کرگدن ها و فیل های منقرض شده بود.
باستان شناسان از خود غار و از هر قلم شیء این محل یک اسکن سه بعدی تهیه کردند. این گروه باستان شناسی اعلام کرده است که این اقدام آنها ' یک موزه جیبی' در تلفن های هوشمند در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

منبع: ایرنا 20 مهر 1394