غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

پنج شنبه01182018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه اخبار غار اخبار غارهای ایران و جهان اخبار داخلی

غار اقا میر در شهرستان ملکشاهی در فهرست میراث طبیعی کشور

مدیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ملکشاهی گفت: آثار طبیعی و گردشگری بسیار زیبای آبشار اما و غار آقامیر در این شهرستان در فهرست میراث طبیعی کشور ثبت شدند.

مطالعه بیشتر...

معرفی غارهای سنتی بودایی و معماری دست کند فرانسه

غارهای سنتی بودایی، فرهنگ محلی به عنوان میراث زنده، سکونت‌های معاصر، معماری دست کند فرانسه، لوکوربوزیه و معماری دست کند و تاریخ طراحی زیر‌زمینی در ژاپن و چین موضوع برخی از مقالاتی بود که در بخش بین‌الملل دومین همایش بین‌المللی معماری دست کند ارایه شد.

مطالعه بیشتر...

نقشه برداری کاوشگران بین المللی از غار کرکس در خراسان رضوی

مشهد - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: غار کرکس واقع در منطقه بزنگان در شمال شرق این استان به عنوان بزرگترین غار شرق کشور با حضور غارنوردان و متخصصان بین المللی نقشه برداری می شود.

مطالعه بیشتر...

غار کرفتو دوباره پاکسازی شد

یک گروه از اعضای باشگاه کوهنوردی آرش، هفته گذشته ضمن برنامه غارنوردی در غار کرفتو، زباله‌ها و چوب‌های در حال فساد را از این غار خارج کردند.

مطالعه بیشتر...

دوره بازآموزی مربیان غارنوردی آقایان و بانوان برگزار می شود

ه آگاهی می‌رساند؛ کارگروه غارنوردی و غارشناسی این فدراسیون در راستای اجرای تقویم سال 94 و به منظور توسعه کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور در نظر دارد دوره بازآموزی مربیان درجه 3 غارنوردی را به‌ شرح زیر برگزار ‌نماید: ...

 

مطالعه بیشتر...

ورود یک گروه گردشگر خارجی به سرایان

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان گفت: به مناسبت روز جهانی گردشگری گروهی از گردشگران خارجی وارد سرایان شدند و با اهداء گل و تبریک روز جهانی جهانگردی توسط میراث فرهنگی و ریاست شورای اسلامی شهرستان از آنها استقبال شد.

مطالعه بیشتر...

«جوجار» عمیق‌ترین غار ایران شد

تیمی متشکل از 24 نفر از مربیان و فعالان رشته غارنوردی سراسر کشور در پی اکتشاف‌های سال‌های گذشته؛ سرانجام روز دوشنبه 16 شهریور 94 موفق شدند غار «جوجار» واقع در استان کرمانشاه را تا عمق 806/8 متر و به طول 2256/8 اکتشاف و نقشه برداری نمایند.

مطالعه بیشتر...

غارنوردی در خراسان شمالی ناشناخته مانده است

بجنورد- رئیس هیات کوهنوردی خراسان شمالی گفت: در حالی که این استان ظرفیت ویژه ای برای توسعه غارنوردی دارد متأسفانه این ورزش در خراسان شمالی ناشناخته مانده است.

مطالعه بیشتر...

پیش بینی بازدید ۳۰۰ هزار گردشگر از غار علیصدر همدان

خبرگزاری شبستان:مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان گفت: پیش بینی می شود در نیمه دوم سال جاری ۳۰۰ هزار نفر گردشگر از غار علیصدرهمدان بازدید کنند.

مطالعه بیشتر...

پاکسازی طولانی‌ترین غار نمکی جهان

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی قشم گفت: به مناسبت هفته گردشگری٬ محوطه غار نمکدان قشم، توسط جمعی از ورزشکاران و طبیعت دوستان استان هرمزگان و این جزیره پاکسازی شد.

مطالعه بیشتر...

تلاطم جزیره‌ای‌ها برای قرار گرفتن ژئوپارک قشم در فهرست جهانی

پس از خارج شدن ژئوپارک قشم از فهرست جهانی یونسکو، تلاش‌ها و حرکات جسته‌ای و گریخته‌ای در این جزیره برای بازگرداندن ژئوپارک به فهرست مذکور آغاز شده، که ناکافیست.

مطالعه بیشتر...

«غار کرکس» به‌عنوان طولانی‌ترین غار شرق کشور معرفی شد

مدیر‌کل محیط زیست خراسان رضوی گفت: غار" کرکس" به عنوان به طول 750 متر واقع در روستای بزنگان به عنوان طولانی‌ترین غار در شرق کشور معرفی شد.

مطالعه بیشتر...

یخمراد همچنان برروی تیتر های خبری- واقعیتها و انکار

دو خبر متفاوت برروی خبرگزاری خبرآنلاین و پارسینه همچنان حاکی از تلاشها جهت حفاظت از یخ مراد و توجیه برخی مسئولان در قبال کارهای انجام شده دارد...از اظهارات جلال زارعی غارشناس البرزی در تایید دفع مدفوع در غار گرفته تا مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز که همچنان خبر را تکذیب می کند...

مطالعه بیشتر...

تصمیم‌گیری در خصوص غارهای چهارمحال و بختیاری نیازمند مطالعات جامع است

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: فقدان مطالعات جامع مانعی فراروی هرگونه تصمیم‌گیری و اقدام درست در غارهای این استان است.

مطالعه بیشتر...

اولین پیمایش ایرانیان در عمیق ترین غار جهان ورونیا- آبخازیا

به گزارش سایت انحمن غار و غارشناسی ایرانیان  پیرو ارتباط تلفنی با اعضاء تیم ورونیا کلیه نفرات این تیم آقایان سوری نیا ، ابراهیمی ، احمدی و گودرزی در صحت و سلامت کامل به بیس کمپ رسیدند . 

سایت غارنیوز تلاش ارزنده این دوستان را ارج نهاده و برای آنها آرزوی موفقیت روز افزون دارد.

مطالعه بیشتر...

بمناسبت روز حفاظت از غارها؛ دو غار در اصفهان پاکسازی شد

اصفهان - ایرنا - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان از پاکسازی دو غار در استان بمناسب دوم مهر روز غار پاک با همکاری انجمن های غارشناسی و غارنوردی استان، خبر داد.

مطالعه بیشتر...

تلاش ارزنده نماینده انجمن غار و غارشناسی ایرانیان در گردهمایی دومین نشست انجمن های محیط زیستی کشوردر تبریز

گردهمایی دومین نشست انجمن های محیط زیستی کشوردر تبریز برگزار گردید ... شایان ذکر است از میان ۱۵۰ شرکت کننده ... با تدبیر جناب جواد نظام دوست و صحبت های جداگانه مجزا با بیش از پانزده نماینده نظر مثبت آنها را برای ثبت بندی در قطعنامه با این مضمون که غارها لندیسکیپهای خاص طبیعی و سرچشمه بیش از ۳۰ درصد سفره آبهای زیرزمینی کشورند را انجام داده اند .

سایت غارنیوز تلاش ارزنده آقای نظام دوست را ارج نهاده و قدردانی می کند

مطالعه بیشتر...

پاکسازی غار رودافشان دماوند به مناسبت روز جهانی غار پاک

به مناسبت روز جهانی غار پاک، روز گذشته غار رودافشان دماوند توسط انجمن غار و غارشناسی ایران و جمعی از دوستداران طبیعت با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران پاکسازی شد.

مطالعه بیشتر...

غار روستای میانج در شهرستان ماهنشان شناسایی شد

زنجان - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ماهنشان گفت: غاری در 10 کیلومتری روستای میانج که تا کنون شناسایی نشده بود، شناسایی شد.

مطالعه بیشتر...

بزرگ‌ترین غار دست‌ساز دنیا در جهرم رو به نابودی است‌

فرماندار جهرم با بیان اینکه غار سنگ اشکن جهرم در حال نابودی است، گفت: سقف این غار ترک‌هایی برداشته و دلیل اصلی آن نبود متولی در راستای امنیت آثار تاریخی جهرم است.

مطالعه بیشتر...

بازگشایی ادامه‌ مسیر غار قوری‌قلعه با تونل‌های شیشه‌ای

وی بر ضرورت بازگشایی ادامه مسیر غار تاکید کرد و گفت: می‌توان با استفاده از تکنولوژی تونل‌های شیشه‌ای که نظیر آن در کشورهای حاشیه خلیج فارس ایجاد شده، زمینه توسعه غار و جذابیت بیشتر برای گردشگران داخلی و به ویژه خارجی را فراهم کرد.

مطالعه بیشتر...