غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

جمعه01192018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه اخبار غار

اخبار غار

غارنودان ایران در راه پنجمین اکسپدیشن غارنوردی بلغارستان

این اکسپدیشن بین المللی غارنوردی با حضور غارنوردانی از کشورهای بلغارستان ، یونان، لهستان، صربستان، و ایران در منطقه بنسکی (Banski) کوههای پیرین (Pirin) کشور بلغارستان در غار N9وN11 از عمق منفی 313 متری اغاز خواهد شد.

مطالعه بیشتر...

گزارشی از حضور 2 غارنورد فرانسوی و مطالعه برروی تعدادی از غارهای آبی کشور

به گزارش کارگروه غارنوردی و غارشناسی فدراسیون؛ پیرو تفاهم نامه فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران و فدراسیون غارشناسی فرانسه و نشست اعضای کارگروه غارنوردی با آقای «ایو بیلو» در فروردین ماه سال جاری در ایران و هماهنگی های صورت گرفته، 2 تن از غارنوردان و غواصان غار کشور فرانسه آقای «Yves Billaud» (غارنورد و غواص غار و سر مهندس تحقیقات آبهای زیرزمینی و پژوهش های باستان شناسی زیر آب) و خانم «Christine Billaud» (غارنورد و غواص غار) به جهت مطالعه بر روی تعدادی از غارهای آبی کشور در روز شنبه 9 مرداد 94 وارد ایران شدند و ...

مطالعه بیشتر...

غار اقا میر در شهرستان ملکشاهی در فهرست میراث طبیعی کشور

مدیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ملکشاهی گفت: آثار طبیعی و گردشگری بسیار زیبای آبشار اما و غار آقامیر در این شهرستان در فهرست میراث طبیعی کشور ثبت شدند.

مطالعه بیشتر...

غار کتله‌خور میزبان یک کارگاه آموزشی برای عکاسان غار

کارگاه آموزش ارتقاء سطح عکاسی درغار از ۲۱ تا ۲۴ بهمن‌ ماه سال جاری با حضور عکاس معروف از اتحادیه جهانی غارشناسی «فیلیپه کروچه» در غار کتله خور برگزار می‌شو

مطالعه بیشتر...

معرفی غارهای سنتی بودایی و معماری دست کند فرانسه

غارهای سنتی بودایی، فرهنگ محلی به عنوان میراث زنده، سکونت‌های معاصر، معماری دست کند فرانسه، لوکوربوزیه و معماری دست کند و تاریخ طراحی زیر‌زمینی در ژاپن و چین موضوع برخی از مقالاتی بود که در بخش بین‌الملل دومین همایش بین‌المللی معماری دست کند ارایه شد.

مطالعه بیشتر...

اول تخریب، بعد ثبت جهانی

"نمکدان" در رنکینگ طولانی‌ترین غارهای نمکی جهان ثبت شده‌، حالا اقداماتی در دست است تا گنبد نمکی قشم و غار نمکی آن در یونسکو نیز ثبت شود‌، آن هم در شرایطی که ژئوپارک قشم تصمیم گرفته بخشی از این گنبد نمکی را گردشگری کند.

مطالعه بیشتر...

غار کرفتو دوباره پاکسازی شد

یک گروه از اعضای باشگاه کوهنوردی آرش، هفته گذشته ضمن برنامه غارنوردی در غار کرفتو، زباله‌ها و چوب‌های در حال فساد را از این غار خارج کردند.

مطالعه بیشتر...

رشته غارشناسی در ۳ دانشگاه بزرگ کشور راه‌اندازی شود

خبرگزاری تسنیم:رئیس هیئت مدیره انجمن غار و غارشناسی ایران از احتمال وجود ۲ هزار غار ناشناخته در ایران خبر داد و گفت: متأسفانه به دلیل پتانسیل کم و عدم پشتیبانی، شناسایی غارهای ایران به کندی صورت می‌گیرد و فقط یک غار از ۲۲۰۰ غار ایران شناسایی شده است.

مطالعه بیشتر...

ورود یک گروه گردشگر خارجی به سرایان

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان گفت: به مناسبت روز جهانی گردشگری گروهی از گردشگران خارجی وارد سرایان شدند و با اهداء گل و تبریک روز جهانی جهانگردی توسط میراث فرهنگی و ریاست شورای اسلامی شهرستان از آنها استقبال شد.

مطالعه بیشتر...

زير مجموعه ها

 • اخبار داخلی

  اخبار داخلی غارهای ایران

  تعداد مقالات:
  257
 • اخبار بین المللی

  اخبار بین المللی غارهای جهان

  تعداد مقالات:
  32
 • دیدگاه

  نظرات، انتقادات و دیدگاه های فعالان غار ایران و جهان 

  تعداد مقالات:
  14