غارنیوز

سایت تخصصی خبری آموزشی غارهای ایران

دوشنبه01152018

Last updateجمعه, 19 آگوست 2636 1pm

Back شما اینجا هستید: خانه آکادمی غار آکادمی و مقالات غار غارشناسی

رمزپردازی غار در فرهنگ ملل و یار غار در غزل های مولوی

نگارنده می کوشد تا با طرح مساله «فرامن (Superego) «که یکی از کهن الگوهای روان شناسی یونگ است، به بررسی یکی از کهن الگوهای گسترده در دیوان بپردازد. در این مسیر رمز «غار» در ادب فارسی و فرهنگ جهانی نیز بررسی شده است.

مطالعه بیشتر...

محیط‌های غار

محیط غارها به سه دسته تقسیم می‌شود:

مطالعه بیشتر...

هلکتیت چیست؟

اسپلوتم ها (غار نهشته ها)، رسوبات شیمیائی دارای شبكه بلوری شكل دار تا نیمه شكل دار و یا بصورت آمورف هستند. بدلیل اینكه محیط غار دارای درجه حرارت ثابت و رطوبت نسبی بالایی بوده و این شرایط را در طول زمانهای طولانی ثابت نگه می دارد، شرایطی ایده آل برای رسوبگذاری شیمیایی كانی ها فراهم می شود.

مطالعه بیشتر...

ژئوتوریسم چیست

ژئوتوریسم (Geotourism) یکی از رشته های کردشگری وابسته به طبیعت است است که به معرفی پدیده های زمین شناسی به گردشگران با حفظ هویت مکانی آنها می پردازد. ژئوتوریسم از علوم مختلف زمین شناسی کمک می گیرد و علاقمندان به طبیعت و پدیده های زمین شناسی را برای بازدید از جاذبه های زیبای زمین دعوت می کند.

مطالعه بیشتر...

انیمیشن چگونگی شکل گیری غار

انیمیشن چگونگی شکل گیری غار را در آدرس زیر بیابید

مطالعه بیشتر...

غار شناسی

غار حفره اي نسبتا بزرگ بر روي زمين يا در زير آن مخصوصا زماني که طبيعي باشد و در زمين دهانه يا مدخلي داشته باشد.

مطالعه بیشتر...

مرمت و بازسازی در غار

غارها و تشکیلات کارستی اکوسیستم بسیار حساسی دارند. در طبیعت ذاتی غارها، آنها مثالی از بکر بودن و زیباییها هستند. انسانها همیشه مجذوب غارها بوده اند و همین جذبه باعث برانگیخته شدن و رفتن انسانها به غارها برای اکتشاف و تجربه کردن ناشناخته های آنها بوده است.

مطالعه بیشتر...